Picado – Wywołuj emocje – Press Release

Picado – jeszcze do niedawna “Pstrykamy” – to darmowa aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne działające na Androidzie i iOS. Dzięki niej można w prosty sposób stworzyć niepowtarzalny prezent, wywołać zdjęcia, wykreować oryginalną koszulkę. Wszystko to za pośrednictwem smartphone’a. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji, aby wysłać personalizowane prezenty do najbliższych. Jak jeden z naszych sloganów wskazuje – wywołać emocje :)

Jak to się zaczęło?

Picado (a właściwie wtedy Pstrykamy) powstało na potrzebę chwili jako pomysł na prostą aplikację konkursową. Później nasze codzienne obserwacje podparliśmy rzetelnym badaniem rynku. Wyniki tak powstałej sondy można zobaczyć tutaj.

Naszym głównym motywem działania jest wywoływanie emocji i dzielenie wspomnień. Masz masę zdjęć na smartfonie? Wywołaj je! Jesteś daleko od domu? Wyjechałeś na studia? do pracy za granicę? Zaskocz przyjaciół i rodzinę i wyślij im subtelny prezent – kilka fotek, koszulkę ze zdjęciem – wywołaj u nich pozytywne emocje ;)

pstryk

Budowanie więzi – to to na co stawiamy w naszym działaniu. To i ułatwianie codziennego życia użytkowników przez połączenie świata wirtualnego z rzeczywistym. Przy powstawaniu aplikacji myśleliśmy o osobach, które pstrykają zdjecia swoim smartfonem. Zdjęcia w formie cyfrowej łatwo stracić. Natomiast te wywołane pozostają z nami na zawsze.

fot_post

Chcemy również “odświęcić” drukowane zdjęcia – ile radości może przynieść wspólna zabawa z dziećmi przy tworzeniu tematycznych kolarzy czy albumów dorysowywanych przez nich.  Zdjęcia to też cudowny dodatek do wszelkiego rodzaju scrapbookingu. Warto uruchomić wyobraźnie i w kreatywny sposób dzielić się wspomnieniami ze znajomymi – ze zdjęć można tworzyć rzeczy piękne.

Warszawa – Londyn – Poznań – Chicago – gdziekolwiek jesteś

London Eye - emigracja

Oczywiście nasi użytkownicy to nie tylko rodzice małych dzieci. Studiujesz? Potrzebujesz oryginalnego prezentu dla znajomego? Pstryknij fotkę z przyjaciółmi, zmodyfikuj ją z pomocą Picado i zrób znajomemu koszulkę.

Nie zapominajmy też o osobach, które są daleko od domu rodzinnego. Powody takiej sytuacji bywają różne – wyjazd za pracą, podróże, emigracja etc. A przecież wiele z nich chciałoby podzielić się zdjęciami ze swoimi bliskimi.

Często bywa tak, że jesteśmy na jakiejś uroczystości, podczas której robimy zdjęcia. Potem rodzice, dziadkowie, znajomi proszą nas o odbitki. Obiecujemy, że je zrobimy i na tym się kończy. Najczęściej nie mamy na to czasu. Stąd pomysł na aplikację mobilną Pstrykamy. Tutaj zamówienie kilku zdjęć jest równie szybkie, jak publikacja na Facebooku.

Dlaczego skorzystać z Picado?

„Potrzeba matką wynalazków”, Picado (Pstrykamy) powstała jako pierwsza w Polsce aplikacja, którą umożliwia naprawdę tanie wywołanie kilku fotografii ze smartfona bez względu na to, gdzie w danym momencie się znajdujemy. Aplikacja Picado powstała z trzech powodów:

  1. Większość zdjęć trzymamy w pamięci telefonu. A w każdej chwili możemy go stracić – kradzież, kontakt z wodą, awaria…
  2. Chcielibyśmy wywołać kilka zdjęć, ale jest z tym dużo zachodu – przegranie zdjęć, segregacja, dwukrotna wizyta u fotografa.
  3. Koszt wywołania kilku zdjęć w serwisie internetowym jest zabójczy – opłata za “otwarcie sesji”, koszty przesyłki i pakowania. Opłaca się dopiero wydruk kilkuset zdjęć.

Obecnie z aplikacji Picado zamówimy prezenty dla najbliższych za grosze i wyślemy je w kilkadziesiąt sekund.

Jak to działa?

pstrykamy_ikonaWystarczy  pobrać Picado z Google Play lub App Store i  zainstalować na swoim smartfonie. Aplikacja korzysta ze zdjęć w Twoim telefonie, a także popularnych narzędziach jak instagram czy dropbox. Następnie w kilku krokach możemy założyć konto, dodać adresy wysyłki i zacząć zamawiać.

Zamówione zdjęcia lub koszulki wyślemy na wskazane adresy niezwłocznie po wydrukowaniu w laboratorium fotograficznym. Pakowanie i wysyłka już wliczona w cenę. Przy kolejnym uruchomieniu zamówienie zdjęć z telefonu zajmuje nie więcej niż pół minuty.

W kolejnych miesiącach planujemy rozwijać aplikację poprzez:

  • dodanie kolejnych produktów,

  • umożliwienie jeszcze większej modyfikacji zdjęć, za pomocą nowych filtrów i ramek,

  • dodanie wersji na inne platformy.

Najważniejsze jest jednak słuchanie i spełnianie potrzeb użytkowników. To dla nich tworzymy naszą aplikację.

Aplikacja Pstrykamy jest projektem własnym Mood Up Labs, poznańskiego softwarehouse’u tworzącego aplikacje i serwisy dostosowane do urządzeń mobilnych.

W razie pytań lub opinii – prosimy o kontakt -> grzegorz@pstrykamy.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>