Święty Walenty Pstryknięty – rozdawajka

Google Doodle Valentines

Historię biskupa Walentego można przedstawić w kilku zdaniach.

Żył jakieś 2000 lat temu w czasach, kiedy Cesarz Rzymski ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie w wieku aż do 37. roku życia. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin.rsz_photo-wall_10

Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”.

Walentynkowy weekend

Od wielu lat prowadzona jest swego rodzaju nagonka na ‘amerykańskie’ i ‘komercyjne’ święto zakochanych. Każdy ma prawo do swoich opinii, ale okazuje się, że często Walentynek nie akceptują ludzie sfrustrowani, zacietrzewieni oraz oczywiście samotni. Twierdzenie, że “każdy dzień powinien być świętem miłości”, można włożyć między bajki.  W tym roku ci którzy nie lubią tłoku 14 lutego, mogą przecież świętować przez cały weekend. W ramach inspiracji – walentynka po brazylijsku -> http://youtu.be/QBe323SxOBQ ;)

Prezenty online – Pstrykamy i Google Doodle

Z naszą foto-inicjatywą znów przygotowaliśmy rozdawajkę. Tym razem zasada jest prosta – co piąte zamówienie złożone od dzisiaj do niedzieli zostanie zrefundowane, czyli de facto zrealizowane bezpłatnie, niezależnie od ilości zdjęć. Nie zapomnijcie więc uwiecznić chwil spędzonych z najbliższymi i zamówić odbitki prosto z telefonu.

Google Doodle ValentinesWalentynki na Google obchodzone są zabawnym logo, czyli doodle. Jest to interaktywna krótka zabawa, gdzie możemy zrobić ciastko i wysłać je ukochanym. Wystarczy kliknąć w serce z przyciskiem ‘play’. Składniki, które możemy dorzucić to m.in. czekolada, orzechy, żelki, ale także… robaki.

Co jeszcze ciekawego można zaproponować na Święto Zakochanych? Jakieś propozycje?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>