10 porad jak wybrać dobre zdjęcie do CV-część 2

sekretarka

W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy Wam pierwszą część porad dotyczących zdjęć jakie warto wybrać do CV. Okazało się, że wiele osób boryka się z problemem wyboru, bądź nawet samego wykonania zdjęcia do dokumentów rekrutacyjnych. Dziś kontynuujemy nasze rozważania, aby zwiększyć Wasze szanse na otrzymanie wymarzonej pracy.

6. Strój

Pamiętaj, że zdjęcie do CV nie jest fotografią do legitymacji szkolnej. W ubiorze nie obowiązują wyłącznie czerń i biel. Kolor Twoich ubrań może wpłynąć na sposób percepcji rekrutera. Barwa pomarańczowa kojarzy się z wiedzą, niebieska z rozsądkiem, a zieleń wzbudza zaufanie.

7. Zdjęcie aktualne

Zdjęcie wykorzystywane w CV powinno być jak najnowsze. Stosuje się okres tolerancji około 3 lat. Należy jednak zwrócić uwagę, że starym zdjęciem nie przekonamy rekrutera, zwłaszcza gdy nasz wygląd przez ten czas uległ radykalnej zmianie. Prawda i tak wyjdzie na jaw podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Kontrast pomiędzy fotografią, a rzeczywistością może zniweczyć nasze szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

8. Zapomnij o selfieHappy consultant delivering a speech

Selfie, zdjęcia z sesji plenerowej, czy tak zwane zdjęcia z dziubkami nie nadają się do CV. Warto zachować je w prywatnych zbiorach. Jedna sesja, nawet w warunkach domowych, wykonana choćby smartfonem, może znacznie pomóc nam zrobić dobre pierwsze wrażenie. Pokazać się od strony profesjonalnej.

9. Bądź sobą!

stockvault-man-putting-money-into-a-piggy-bank127719_720

Nie twórz specjalnej pozy. Nie udawaj osoby poważnej gdy należysz do spontanicznych i wesołych. Nie udawaj pracownika korporacji aplikując do pracy w sklepie, restauracji, czy pracy fizycznej. Kreowanie sztucznej bariery, nie wpływa pozytywnie na Twój odbiór. Pracodawca może zniechęcić się Twoimi zbyt dużymi oczekiwaniami względem pracy, którym nie będzie mógł sprostać.

 

10. Pamiętaj, że zdjęcie to tylko dodatek

Jeżeli chcesz zdobyć pracę zadbaj o całokształt CV. Popularne błędy, których warto się wystrzec znajdzieszstockvault-woman-on-the-phone115010_720 tutaj . Ważne jest Twoje doświadczenie i wykształcenie. Zdjęcie ma na celu wyłącznie wzbogacenie wyobrażenia rekrutera na temat Twojej kandydatury.

Masz jakieś doświadczenia z nieodpowiednimi zdjęciami? A może wiesz czego jeszcze należy się ustrzec? Napisz o tym w komentarzu. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>