3 skuteczne porady jak robić lepsze zdjęcia telefonem (część I)

clean lens

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym aparatem jest ten, który mamy zawsze ze sobą. Dlatego w tym poście chcemy wam pokazać kilka trików na polepszenie jakości waszych zdjęć.

Zdjęcia, które nadają się do wywołania

Nie wszystkie fotografie nadają się do wywołania. Nawet jeśli na ekranie naszego smartfona wyglądają nieźle, po wydruku w formacie 10×15 może się okazać, że nie są dobrej jakości. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Czysty obiektyw to podstawaclean lens

Jedną z ważnych a często pomijanych czynności podczas robienia zdjęć telefonem jest przetarcie obiektywu aparatu. Należy pamiętać, że w większości telefonów nie jest on w żaden sposób osłonięty, może to spowodować pogorszenie jakości zdjęcia. Starajmy się jak najdłużej chronić obiektyw aparatu przed zarysowaniami.

 

rsz_webpct20137

 

Dobre oświetlenie = Dobre zdjęcie

Podstawą każdego dobrego zdjęcia jest odpowiednie oświetlenie. Na przeszkodzie stoi nam wielkość naszego aparatu. Telefony są skonstruowane w taki sposób, żeby być jak najbardziej poręcznymi. Dlatego kamery w nich zamieszczane są dość małe. Możemy sobie z tym poradzić dodatkowym oświetleniem obiektu, który fotografujemy. W tym celu używamy lampy błyskowej, dodatkowego oświetlenia, staramy się też korzystać ze światła dziennego. Pamiętamy przy tym, że zdjęcia robione pod słońce lub na tle okna prawie nigdy nie będą dobrej jakości.

 

 

Ustawienia zdjęć w telefoniersz_screenshot_2013-12-11_1408

Zanim zaczniemy pstrykać warto wejść w ustawienia. Znajdziemy tam przydatne funkcje, które często nie są włączone lub ustawione na minimum. Dobrze jest zmienić jakość i rozdzielczość na najwyższą. Jeśli nasz telefon posiada takie ustawienia, warto też zmieniać typy scenerii zgodnie z aktualnie fotografowanymi przez nas obiektami np. makro do dużych zbliżeń, sport do dynamicznych kadrów, a tryb krajobrazowy do dużych przestrzeni.

 

 

W najbliższym czasie postaramy się pokazać jeszcze więcej wskazówek, jak polepszyć jakość waszych zdjęć [tutaj].

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>