4 skuteczne porady – jak robić lepsze zdjęcia telefonem (część II)

zdjęcie makro do wywołania

Kontynuując naszą mini serię przedstawiamy wam kolejne 4 triki na robienie lepszych zdjęć.

Lampa błyskowa

rsz_1camera-flash-307705

Jak wspominaliśmy w poprzedniej części, światło to podstawa dobrego zdjęcia. Nie we wszystkich telefonach jest wbudowana lampa, ale jeżeli już ją mamy, nie wahajmy się jej użyć. Najlepsze zastosowanie ma ona w zaciemnionych pomieszczeniach albo na wieczornych spacerach. Pamiętajmy o tym, żeby sprawdzić moc naszej lampy. I najważniejsze nie robimy zdjęć z bliskiej odległości, ponieważ mamy duże prawdopodobieństwo tego, że zostaną one prześwietlone.

stabilizationStabilny obraz

Nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia, ale robi ogromną różnice. Na szczęście na ratunek idą nam twórcy smartfonów, którzy stworzyli opcje stabilizacji obrazu. Niestety nie jest ona jeszcze obecna w każdym telefonie. Warto poświęcić chwile dla efektu zdjęcia. Zatrzymajmy się na sekundę i utrzymajmy kadr. Przełoży się to na lepszą jakość obrazu.

Zbliżeniarsz_1p1010094y

Robienie fotek z większej odległości zawsze jest wyzwaniem. Jeśli tylko mamy taką możliwość powinniśmy podejść bliżej. W ten sposób zdjęcie zachowa dużo lepszą formę. Odradzamy używania zoomu cyfrowego, gdyż pogarsza on jakość odbitki.

 

 

rsz_photo-wall_10Rób mnóstwo zdjęć

Najlepszym sposobem na zrobienie dobrego zdjęcia jest pstryknięcie kilku. Nie mam szans, żeby każde nasze ujęcie było dobre, dlatego warto zdobić kilka, żeby mieć możliwość wyboru tego najlepszego.

Mamy nadzieje, że nasze rady będą wam pomocne. A wy coraz chętniej będziecie dzielić się swoimi zdjęciami z rodziną i znajomymi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>