Najlepsze smartfony do robienia zdjęć

smartphone-731274_1280

Lubicie robić zdjęcia, ale nie zawsze uśmiecha Wam się noszenie ciężkiej lustrzanki na spacery, a tym bardziej do pracy lub na uczelnię. A przecież codziennie trafiamy na idealne kadry, które po prostu należy uwiecznić na fotografii. Robiąc zdjęcia swoim smartfonem wcale nie wybieracie gorszej opcji! Fotki z telefonu są naprawdę porównywalne do tych z drogich i dużych aparatów. Można je wywoływać w dużych formatach bez obaw o słabą jakość a ich kolory są tak samo żywe i intensywne.

Jeśli myślicie o wymianie smartfona na nowszy model, warto zwrócić uwagę na parametry jego aparatu, aby być w pełni zadowolonym z zakupu. Oto kilka modeli, których zdjęcia można wystawić w galeriach sztuki :)

LG G4

lg-g4-samplePrzez stronę Antyweb.pl został uznany “najbardziej fotograficznym smartfonem tego roku”. Robi zdjęcia rozmiaru 16 Mpx, które możecie zapisywać w formacie RAW, dzięki czemu ich jakość jest niemal niezniszczalna!

Ważne jest, że nie trzeba naturalnego oświetlenia, aby zdjęcia wychodziły bez szumów: ich jakość jest dobra nawet wieczorami w pomieszczeniach. Takich specyfikacji nie oferuje żaden inny smartfon na rynku i nie tylko zdjęcia z wakacji będą się nadawały do wywołania!

HTC One M9

HTC One M9Jego wyjątkowość stanowi jakość Ultra HD filmów! Przy zdjęciach rozmiaru 20 Mpx i formacie RAW, tak jak w przypadku LG, fotografie nadają się idealnie do fotoalbumów a nawet na fototapety do Waszych domów! Szczegóły, które zapewnia ten obiektyw, są widoczne nawet z dużej odległości.

Warto jednak przed wywołaniem ich przez aplikację Pstrykamy (:)), przerobić je umiejętnie w programie graficznym, formaty RAW wymagają wręcz chociaż delikatnej obróbki.

Nokia Lumia 1520nokia_1520 photo sample

Starszy od swoich nowszych kolegów, przez co zdecydowanie bardziej doświadczony fotograficznie! Na jego wielkim 6-calowym ekranie bez problemu zedytujecie zdjęcie w formacie RAW oraz sprawdzicie, czy jesteście zadowoleni z efektu, bez przerzucania fotki na komputer.

Również kręci filmy z jakości Ultra HD, a na dodatek jest dużo tańszy od konkurencji. Zaopatrując się więc w tę Nokię, oszczędzasz pieniądze nie tracąc na jakości zdjęć i filmów!

Apple iPhone 6 Plus

Czym byłaby ta lista bez przynajmniej jednej pozycji na iOS? Pomimo dużo niższej rozdzielczości (8 Mpx) niż smartfony z Androidem, ten telefon również jest warty uplasowania na naszej liście. Musicie jedynie ograniczyć wywoływanie gigantycznych formatów zdjęć, a nie zauważycie żadnej różnicy!

iphone 6 plus photo sampleWyjątkowo dobra stabilizacja optyczna i dopracowany system przetwarzania obrazu powoduje, że jeśli jesteście zwolennikami iPhonów, powinniście sięgnąć po tę pozycję. Jakość filmów niestety ogranicza się “jedynie” do Full HD.

Z jakich telefonów wy korzystacie do robienia zdjęć? Polecacie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>