#Foodporn: vol 1

foodporn1

W ciągu ostatnich paru lat bardzo popularne stały się zdjęcia prezentujące apetyczne potrawy i smakowicie wyglądające kąski, na widok których ślinka sama cieknie, a przeglądający je na swoich smartfonach ludzie nie mogą opanować burczenia w brzuchach. No i zazdrości! A dlaczego akurat zazdrości? No bo ich spaghetti jest na pewno tak samo pyszne, a może nawet lepsze, ale na zdjęciu nie wygląda tak zachęcająco.

Tarta_bounty_2
Instagram pęka w szwach kiedy w pole ‘wyszukaj’ wpiszemy: #foodporn. Dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie, prawie każdego dnia, chwali się znajomym (i nieznajomym) jakie to pyszności mają na talerzu. Co więcej zdjęcia te cieszą się ogromym zainteresowaniem – w końcu kto nie lubi jedzenia!

Postanowiliśmy więc rozpocząć małą serię na naszym blogu, dotyczącą fotografii żywności. A żeby było nam miło, przyjemnie i słodko zaczniemy od dawki apetycznych inspiracji – zdjęć najsłynniejszych wypieków w całej polskiej sieci! Niewątpliwą mistrzynią w tej dziedzinie jest dobrze wszystkim znana Pani Dorota z mojewypieki.com, autorka bestsellerów “Moje wypieki i desery”, “Moje przepisy i pomysły z poradami Doroty Świątkowskiej”, “Moje Wypieki – Wielki Powrót!” Jej strona gromadzi tysiące przepisów na przepyszne ciasta, którym dosłownie nikt się nie oprze.  Strona ta działa podobnie jak słodycze, po spróbowaniu jednego  sięgasz po więcej.

Tort_lodowy_Maltesers_2
Pani Dorota hipnotyzuje widzów przepięknymi zdjęciami swoich wyrobów i dlatego warto przyjrzeć się jej zdjęciom, które są po prostu świetne! Wybraliśmy te z kategorii Halloween ze względu na fakt zbliżającego się święta.

muffiny Diabelskie_babeczki_1

Babeczki_sowy_1 ciasto_nawiedzone_1_1_of_1

Bułeczki_dynie_5  babeczka

Z całej serii dowiecie się jak zrobić dobre zdjęcia swoich potraw w warunkach domowych, co zrobić aby jedzenie na zdjęciu wyglądało estetycznie i apetycznie. Zainspirujemy Was także sporą porcją przykładów i porad. Kolejny artykuł już niebawem…. Będzie pysznie!

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Moje Wypieki. Głodni kolejnej dawki słodkich inspiracji? Napiszcie o tym w komentarzach!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>