#Foodporn: vol 3

foodporn_3

Dziś napiszemy o tym co zrobić by nasze posiłki na zdjęciach wyglądały jeszcze bardziej apetycznie, tak byśmy za każdym razem osiągali efekt jak z drogiej restauracji. W poprzednim poście #Foodporn:vol2 mówiliśmy o tym jak zrobić dobre zdjęcie swoim daniom. Wszystko fajnie, pięknie, ale nawet dobre technicznie zdjęcie nic nie pomoże kiedy brakuje pomysłu jak przedstawić to, co mamy na talerzu. Estetyka podania, tło i użyte przedmioty/naczynia – mają ogromny wpływ na to, jak zdjęcie zostanie odebrane przez widza.

Forma posiłków również odgrywa bardzo ważną rolę!

Wszystko za sprawą wrażliwego na bodźce zewnętrzne organizmu człowieka. Potrawy, które są podane na ładnym talerzu, wyglądają na smaczne i dobrze pachnące, mają przyjemne dla oka barwy, kształt i ułożenie – zwykle bardziej nam smakują i łatwiej je przyswajamy. Aby  zachęcić do polubienia naszych jedzeniowych fotek spore grono osób, trzeba zadbać o estetykę podania i parę innych kwestii o których wspomnimy dalej.

1. Na czym serwujemy?

Warto podać danie, które zamierzasz sfotografować, na eleganckim talerzu ( jeśli nie masz super zastawy, zawsze świetnie sprawdza się biały gładki talerz). Ciekawą opcją jest również przedstawienie jedzenia na desce kuchennej, starej patelni czy tacy, którą wygrzebaliśmy u babci na strychu. Aby zdobyć tego typu łupy warto wybrać się czasem na pchli targ.

photo-1414235077428-338989a2e8c0       15867438486_cf9fcdfe3a

2. Ciekawy pomysł – sposób podania

W tej kwestii warto trochę pokombinować. Zdajmy się na swój wyszukany gust! Aby nadać restauracyjnego szyku można udekorować talerz listkami ruccoli czy szpinaku,  użyć małych miseczek na sos, ryż ułożyć elegancko formując kulki za pomocą łyżki do lodów. Fajnie wygląda też rozsmarowany artystycznie sos.

food-coffee-lunch-burrito-largefood-salad-restaurant-person-large

3. Rozsypane, nadgryzione – wcale nie znaczy ble!

Takie sposoby też się sprawdzają i wcale nie wyglądają źle, wręcz przeciwnie. Gdy fotografujemy kawę, fajnie jest na pustym stole rozsypać trochę cukru albo kawy, doda to niesamowitego klimatu zdjęciu. Nadgryzione ciastko wbrew pozorom sprawi, że jeszcze bardziej zgłodniejemy.

photo-1422190250491-77319cf2ffaephoto-1429554513019-6c61c19ffb7e

4. Magiczna otoczka

Wiadomo, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jasna gładka powierzchnia i ciekawe dodatki, towarzyszące serwowanemu daniu. Stary zegar, ręcznik kuchenny, filiżanka kawy, lampka wina, kwiaty. Wszystko to co uatrakcyjni i tym samym uczyni zdjęcie wyjątkowym.

5. Inspiracje:

blog pstrykamy.pl foodporn

blog pstrykamy.pl foodporn

pstrykamy.pl blog foodporn

Mamy nadzieję, że udało nam się Was choć odrobinę zainspirować. Czekamy na Wasze dzieła. Zachęcamy do pochwalenia się nimi na naszym facebooku oraz do komentowania. Chętnie usłyszymy o innych ”sztuczkach” na apetyczne zdjęcia…

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>