Jak dać drugie życie wywoływanym zdjęciom?

stack-of-photos

Era wywoływanych fotografii zdaje się dobiegać końca. Zaczynamy powoli mieć dosyć kurzących się fotoalbumów, które tylko przekładamy z półki na półkę. Jeśli uważasz, że szkoda Ci miejsca na dysku komputera na kolejny folder fotek z wakacji, to spróbuj pomyśleć niekonwencjonalnie! Oto kilka kreatywnych pomysłów na stworzenie nowych tradycji.

Walka z tradycją a nowoczesne spojrzenie.

Co sobie myślicie, kiedy nagle zauważycie, że nie zmieści Wam się na ścianie kolejna ramka ze zdjęciem? Najprawdopodobniej absolutnie nic. Po prostu przestajecie wieszać więcej!

020810vintage-02_rect540

Fotografia, mimo że tania i ogólnodostępna, nadal jest traktowana jak świętość. Najlepsze kadry wywołujemy, wklejamy do albumów, by potem pokazać je znajomym (którzy nie przyznają się, że nie mają ochoty na nie patrzeć:)). Reszta jednak pozostaje w pamięci komputerów czy telefonów, popadając w zapomnienie. A przecież tyle można zrobić z nimi ciekawego!

Kolaże przed wywołaniem zdjęć.

Zabawmy się trochę cykaniem. Istnieje wiele aplikacji, za pomocą których połączymy najzabawniejsze zdjęcia, np. Photo Grid albo Pic Collage. Dodajmy kolory i filtry, podpisy, a nawet kapelusze osobom na fotkach. Bo czemu nie :) Zróbcie coś tak wyjątkowego, żeby każdy prosił o to, by je zobaczyć! Dopiero potem pomyślcie o ich wywołaniu przez aplikację Pstrykamy.

Kolaże po otrzymaniu zdjęć.

Potraktujmy zdjęcia jako bazę pod twórczość naszą i naszych dzieci. Nie pozwalamy im rysować po ścianach, ale nie złośćmy się na nie, gdy dorysują babci wąsa lub tacie brzuszek.

kolaż1

Możesz też dać dziecku nożyczki (ale pamiętaj, aby wtedy bawić się z nim!), niech stworzy kolaż, niech poniesie je wyobraźnia, której przecież ma tak wiele. Tak “przerobione” zdjęcie okaże się jeszcze bardziej wartościową pamiątką, a zachowanie jej na lata będzie usprawiedliwione!

Zmień sposób myślenia!

Zamiast więc postępować tak jak wszyscy, robić milion odbitek, spróbuj potraktować fotografię niesztampowo. Nie bój się wziąć do rąk nożyczek, markerów i z serii 80 zdjęć z wakacji zrobić jeden obraz, który przywoła wszystkie najciekawsze wspomnienia. Zaoszczędzisz sporo miejsca na ścianach i w albumach, nie niszcząc tradycji! A jakie są Wasze pomysły?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>