7 porad – Jak robić dobre zdjęcia telefonem zimą

sanki

Zimowe fotki ze smartfona

zima

Zimą za oknem pojawia się warstwa śniegu i lodu. Nie mamy ochoty na wychodzenie z domu. Chyba, że wybieramy się z dziećmi na spacer, sanki, czy narty. To wtedy  ubieramy się w ciepłe rzeczy oraz zabieramy  kanapki i termos herbaty na potem. Nie zawsze zabieramy ze sobą super aparat fotograficzny. Zamiast niego mamy ze sobą smartfona. I to nim najczęściej pstrykamy zdjęcia swoich pociech. Każdy z nas ma inny sprzęt. Dlatego wskazówki, które dotyczą robienia zdjęć telefonem, dotyczą każdego z nich.

Co powinniśmy wiedzieć

Na chwilę obecną każdy smartfon, w większym lub mniejszym stopniu, posiada funkcje ustawiania parametrów robionych zdjęć, tak jak niektóre aparaty cyfrowe. Dzięki temu istnieją zabiegi, które nic nas nie kosztują, a mogą wpłynąć na poprawę jakości naszych fotografii.

1.Pamiętaj o naładowaniu baterii – przy niskich temperaturach szybciej się rozładowuje.

2. Od czasu do czasu przetrzyj obiektyw, bo może być zaparowany lub brudny.

3. Śnieg odbija dużo światła i często mieni się różnymi odcieniami. To potrafi zmylić automatyczny balans bieli. W wielu telefonach wystarczy kliknąć na ekran z ciemniejszym obiektem i wszystko powinno się rozjaśnić.

sanki4. Jasny śnieg potrafi zmylić światłomierz aparatu. Efektem tego jest zbyt ciemne zdjęcie. Staraj się robić zdjęcia nasłonecznionych postaci/obiektów.

5. Twoje szanse na udane zdjęcia zwiększy ładna pogoda. Ponieważ zimowe dni są krótkie, warto wcześnie rozpocząć fotografowanie.

6. Unikaj niefotogenicznej pluchy, brudnego śniegu. W plener warto się wybrać wczesnym rankiem. Oświet­lenie jest wówczas delikatniejsze, kolorystyka bogatsza.

7. Jeśli właśnie spadł śnieg, warto wykorzystać ten moment, ponieważ wszystko wygląda bardzo fotogenicznie, czysto i bajkowo.

Jeżeli będziemy pamiętali o tych rzeczach, to uchwycone przez nas chwile na zimowej fotografii będą ostre i wyraźne;)

magia

Magia zimowych zdjęć

Powodów, aby zimę określać jako magiczny okres w ciągu roku jest wiele. Jednym z nich jest to, że zdjęcia robione w tych samych miejscach co latem, są zupełnie inne. Możemy pstrykać pejzaże wyglądające jak z bajki, portrety na tle zmrożonych szyb kwiecistymi wzorami. Ale najważniejsze są zdjęcia rodziny i przyjaciół wykonywane podczas zimowych szaleństw i zabaw. Jak to w zwyczaju bywa, każdy chce mieć pamiątkę z zimowego wypadu. W celu wywołania i przesłania do uczestników zabawy naszych zimowych fotek, polecam aplikację pstrykamy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>