Jak spędzać okołoświąteczny czas

Choinka origami-vert

W poprzednim poście podaliśmy Wam kilka pomysłów na odnalezienie świątecznej atmosfery z dzieciństwa. Dziś kontynuujemy “przywracanie” tradycyjnych świąt. Warto czasami odciąć się od codziennego tłoku i szarej monotonii, aby poczuć to, co kiedyś było dla nas tak ważne, kiedyś kiedy świat nie pędził tak szybko, a nasze głowy nie były pełne “muszę”, “wypadałoby”, “nie mam na nic czasu” . Ponieważ uwielbiamy fotografię i wszystko co z nią związane, zaproponujemy Wam szereg zdjęciowych pomysłów na spędzenie zimowych, świątecznych dni.

1. Profesjonalnie

Świąteczne sesje zdjęciowe z roku na rok są coraz bardziej popularne. Wielu fotografów w ramach swoich usług oferuje zniżki na takie sesje –  jeśli chcesz działać profesjonalnie, to świetny pomysł na aktywne i wesołe spędzenie czasu całą rodziną. Fotografowie są na to świetnie przygotowani, ze scenariuszami, rekwizytami i odpowiednią scenerią na pewno uchwycicie te chwile najlepiej jak to możliwe! Efekt w postaci pamiątki pozostanie już na zawsze…  Może nawet powiesicie je w ramce nad kominkiem? Pamiętajcie jednak, że zawsze możecie  zrobić zdjęcia sami, choćby smartfonem. Jest to sposób na zaangażowanie bliskich i rozruszanie Waszej kreatywności.

bobas w czapce Mikołaja-tile

2. Aktywnie

Jeżeli tylko pogoda dopisuje, nie wahajcie się wyjść z domu. Jest wiele zabaw, które sprawią, że radośnie spędzicie ten mroźny czas. Sanki, lepienie bałwana czy bitwa na śnieżki to prawdziwa frajda, a roześmiane zdjęcia będą fantastycznie wyglądać w albumie! Swoją drogą lubicie od czasu do czasu pooglądać rodzinny album?

zabawa w śniegu-tile

3. Kreatywnie

Czy w dzieciństwie też robiliście łańcuchy, bombki z papieru i inne dekoracje? A może przygotowujecie kartki świąteczne dla swoich bliskich? To niezwykle ciekawe zajęcie zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wyobraźnia nie zna granic, tylko spójrzcie….taki wysiłek warto uwiecznić na fotografii!

gwiazda z papieru-tile

 

narysowana choinka-horz

4. Rozrywkowo

Ponieważ pogoda w święta nie zawsze sprzyja, świetnym zajęciem dla całej rodziny są wspólne gry! Może warto w ramach prezentu zamiast kolejnej gry komputerowej czy Xboxa zainwestować w planszówkę, która pomoże Wam wspólnie spędzić pochmurne i deszczowe dni? Przypomnij sobie ile radości dawały w dzieciństwie Twister czy Monopoly! Oferta gier na rynku jest naprawdę ogromna.  To dziecinne? Wcale nie, zagranie w grę planszową w gronie znajomych to super zabawa, gwarantujemy. Przypomninamy tylko, że można wówczas pstrykać zdjęcia, a następnie je wywołać, będą wspaniałą pamiątką, gdy świąteczna atmosfera już opadnie.

gra planszowa-tile

I tak na koniec… pamiętajmy,  że najlepsze zdjęcia wychodzą gdy mamy pozytywne nastawienie. By poczuć tę magiczną atmosferę świąt musimy “zacząć chcieć” spędzić je dobrze.

3105665537_c868448f71_o

 

christmas decorations

bałwanek -świeczka

cookie-235835_640

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A może Wy poddacie nam jeszcze jakieś pomysły na ten zimowy czas? Czekamy na komentarze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>