Kogo warto obserwować na Instagramie #1, czyli malowanie światłem

zdjęcie dinozaura

Startujemy z nowym cyklem, w którym będziemy polecać Wam osoby, które naprawdę warto obserwować na Instagramie. Będą to profile pełne kreatywnego podejścia do fotografii, z których można czerpać naprawdę wiele inspiracji. Mamy nadzieję, że cykl ten pozwoli Wam pobudzić wyobraźnię :)

Zaczynamy od przedstawienia Wam jednej z najbardziej niesamowitych technik fotografii, czyli malowania światłem. Darren Pearson (http://instagram.com/dariustwin) to osoba, która metodę tę opanowała do perfekcji. Jego prace zapierają dech w piersi i aż wierzyć się nie chce, że nie są dotknięte Photoshopem ;)

zdjęcie - technika świetlna - dinozaurzdjęcie - technika świetlna - szkielet
Darren Pearson to 31-letni artysta, który działa na terenie Los Angeles. Można go określić mianem fotografa-magika, ponieważ osiąga surrealistyczne efekty używając ogólnodostępnej technologii. Darren zainteresował się techniką malowania światłem 8 lat temu, kiedy po raz pierwszy zobaczył zdjęcia Pabla Picassa wykonane w 1949 roku przez Gjona Mili. Na fotografiach tych malarz “rysuje” świetliste linie – do tego stopnia zaintrygowało to Darrena, że postanowił sam zająć się tym tematem.

zdjęcie - technika świetlna - szkielety piratówzdjęcie - technika świetlna - szkielet w śniegu

Jego pierwsze prace opierały się na prostych figurach, jednak po pewnym czasie udoskonalił swoją technikę, tworząc świetlane dinozaury i szkielety, dodatkowo przedstawiając je w ruchu – tańczące, skradające się, idealnie wplecione w otaczający je krajobraz. Te fotografie to dzieła sztuki!

zdjęcie - technika świetlna - szkielet psazdjęcie - technika świetlna - anioł

Wszystkie zdjęcia pochodzą z profilu Darrena na Instagramie.

Nasz zespół pracuje nad tym, abyście mogli zamawiać wywołane zdjęcia smartfonem nie tylko swoje, ale również znanych Instagramowiczów :) Nowa aplikacja Pstrykamy już się tworzy!

zdjęcie - technika świetlna - szkielet dinozaurazdjęcie - technika świetlna - biegacz maratończykzdjęcie - technika świetlna - szkielety w lesie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>