Kogo warto obserwować na Instagramie #2, czyli odkrywanie uroków Marsylii

marsylia

Dzisiaj zabieramy Was w podróż po starym porcie w Marsylii. Dzisiejsza część cyklu poświęcona będzie pracom Romarica Lopeza, który przedstawia Marsylię na swoim Instagramie.

 

“Marsylia jest zlepkiem starych okolic, wszystkich w stylu typowym właśnie dla tego miasta“, mówi Romaric Lopez (@romdilon), który przeprowadził się do tego miasta z Avignon. Założona ponad 2600 lat temu, Marsylia jest jest najstarszym miastem we Francji, będąc jednocześnie drugim największym.

marsyliamarsylia

Romaric, który mieszka w kulturalnej dzielnicy Marsylii, zwanej “Old Port” (Stary Port) wykorzystuje do stworzenia swoich prac zwiedzanie lokalnych zabytków, takich jak Muzeum cywilizacji europejskich i środziemnomorskich czy Notre-Dame de la Garde.

marsyliamarsylia

Marsylia jest także miejscem, w którym, jak co niektórzy nazywają, można znaleźć najdłuższą ławkę na świecie. Jest to jedno z ulubionych miejsc Romarica do robienia zdjęć, zaraz obok pomarańczowych wnętrz pociągów. “Marsylia to tętniące życiem miasto, które jest pełne historii“, mówi fotograf. Jego profil na Instagramie znajdziecie tutaj.

marsyliamarsylia

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>