Odnajdź świąteczną atmosferę z dzieciństwa

pstrykamy.pl blog

Od wielu osób usłyszeliśmy, że święta to już nie to samo… , że tej magicznej atmosfery, którą pamiętamy z dzieciństwa już nie da się odtworzyć. Często słyszy się też, jak to ”sklepy zaczynają sprzedawać gwiazdorki i ustawiać choinki na wystawach już po 11 Listopada”, a w radio ”leci już Last Christmas”. Święta kojarzą się nam z centrami handlowymi, obowiązkiem wydania sporej sumy pieniędzy, przymusem sprzątania i gotowania, a w gruncie rzeczy tracą w naszych oczach te wartości, które są w nich najcenniejsze.

Faktycznie, osłuchane, grane w kółko świąteczne przeboje, cała masa reklam i cała ta świąteczna nagonka nie ułatwiają nam zadania. Dodatkowo, gotowe produkty  ułatwiają nam organizację Bożego Narodzenia. Kupujemy wyfiletowane ryby, rozkładamy sztuczną choinkę, zamawiamy ciasto w cukierni…. Ale czy tak to powinno wyglądać?

Stanowczo NIE!

Święta to wyjątkowy, szczególny, rodzinny czas. Magiczna atmosfera jaką każdy z nas dobrze pamięta z dzieciństwa powinna być przekazywana kolejnym pokoleniom. Co więcej, ten czas umacnia naszą rodzinę, jest nam potrzebny, stanowi podsumowanie roku. Postanowiliśmy spróbować obudzić w Was radość z okazji zbliżających się świąt oraz zmotywować do paru czynności i kroków, które przyczyniają się do budowania tej wyjątkowej atmosfery.

Spacer do lasu – to takie proste. Godzinny spacer po lesie, parku – w miłym towarzystwie. Warto zabrać ze sobą ukochanego czworonoga. Gwarantujemy, że po takiej dawce świeżego powietrza herbata zasmakuje Wam jak nigdy!

tile2 — kopia

zima

Kulig – jeśli tylko śnieg dopisze. Super frajda, dzieciaki będą zachwycone! Warto trochę się wysilić, zaprosić znajomych i zorganizować taką zabawę.

sleigh-ride-549727_1920

Jarmark świąteczny – nie dość, że zakupisz tam nietuzinkowe produkty, wypijesz na mroźnym powietrzu gorącego grzańca to na pewno odczujesz tę wspaniałą atmosferę!

ti3le

Kominek i świeczki – Kiedy na dworze zapadają ciemności, nic tak nie poprawia nastroju jak ogień szalejący w kominku, dodatkowo w całym domu unosi się przepiękny zapach… Jeśli nie macie kominka świetnie sprawdzają się zapachowe świece w dużych ilościach!

tile — kopia

Dekoracje – Każda kobieta lubi zakupy, więc jeśli zauroczy Was jakiś wieniec, świecznik czy inna dekoracja warto się zdecydować na zakup! Dekoracje dodają uroku wnętrzom, sprawiają, że puste wychłodzone mieszkanie staje się przytulne. Jeśli macie czas i chęci polecamy też stworzyć swoje własne dekoracje – to świetna zabawa :)

til2e

Pieczenie – nic tak nie smakuje ( i pachnie!) jak samodzielnie wykonane pierniczki albo szarlotka. Kiedy w domu rozchodzą się takie zapachy wszyscy zbiegają się do kuchni. Jeśli nie macie czasu na gotowanie i wypiekanie w przygotowaniu do świąt to spróbujcie chociaż znaleźć godzinkę na zrobienie małej porcji pierniczków – czy ciasteczek cynamonowych, to obudzi w Was ducha świąt.

tile5 — kopia

Przyprawy – już teraz zacznij używać jesiennych przypraw. Do ciast, deserów dodawaj cynamonu. Do herbaty imbiru, miodu i cytryny. Możesz zrobić dekoracje z suszonej pomarańczy z goździkami – pachnie i wygląda obłędnie.

tile6 — kopia

Pakowanie/Podarki/Kartki świąteczne – w dzisiejszych czasach dostać kartkę świąteczną to niesamowite przeżycie. Większość osób zastąpiła je sms’ami, mailami czy postami na FB. Warto zrobić je samemu czy zakupić i wysłać najbliższym. Jeśli szukacie ciekawego pomysłu – możecie użyć naszej aplikacji i wysłać najbliższym parę wywołanych zdjęć zamiast kartki (umożliwiamy wysyłkę na dowolny adres ;)). Pakowanie prezentów też jest ważnym elementem świąt i sprawia ogromną radość!

tile4 — kopia

Pamiętajcie, że to rodzinne święta. Takie chwile warto utrwalać… Warto zrobić rodzinne zdjęcia, które potem można wywołać i oprawić w ramkę. Można też wykorzystać ten czas na wywołanie zdjęć z całego roku i rozdać znajomym jako drobne podarki. Mamy nadzieję, że spróbujecie odnaleźć magię tych dni!

Dajcie znać czy udało nam się choć trochę Was zainspirować…

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>