Porady: zabawy wykorzystujące fotografię

Young Photographer

Każdemu z nas najbardziej zależy na szczęściu naszych dzieciaków. Zrobimy dla nich, co tylko sobie wymarzą. Czasami jednak, gdy kolejny dzień musimy zastanawiać się, jak urozmaicić ich dzień, pomysły mogą nam się już kończyć. Co wtedy robimy? Zazwyczaj wolimy wyjść z dziećmi na dwór, ale jazda na rowerze już dawno im się znudziła, tak samo zresztą rysowanie kredą. Zazwyczaj dzieciaki doskonale sobie radzą i nigdy się nie nudzą. Nam jednak zależy na tym, żeby ich zabawa była kreatywna, ucząca oraz jednocześnie aktywna.

Wbrew pozorom te wymagania są do spełnienia. Pożyczcie tylko dzieciom swój telefon z aparatem (a może mają własny?). Oto kilka pomysłów:

Fotograf-poszukiwacz

Wymyślcie kilka kategorii rzeczy, których mają szukać. W zależności od tego, czy chcecie mieć więcej czasu dla siebie czy chcecie aktywnie spędzić z nimi czas, ustalacie poziom ich trudności. Może to być na przykład czterolistna koniczynka lub nawet jakiś zwierzak. Musicie dostosować zadania do miejsca, w którym jesteście.

Dodajcie, że najładniejsze zdjęcie oprawicie w ramkę lub wymyślcie inny sposób na zachęcenie ich do roboty. Znacie najlepiej swoje szkraby! :)

zdjęcie

Foto-wskazówki

Ten pomysł z kolei wymaga Waszego wcześniejszego przygotowania.

Jeśli wybieracie się w miejsce, które doskonale znacie, macie mnóstwo jego zdjęć, bądź ich zrobienie (i wywołanie) nie jest problemem, to zabawa gwarantowana! Wystarczy wyselekcjonować i pokazać im te, których miejsce wykonania nie jest oczywiste albo nie do końca wiadomo co przedstawiają. Nie oszukujmy się, na pewno znajdą się takie w waszej kolekcji :) Dowodem odnalezienia miejsca ze zdjęcia byłaby własna fotka a wyzwaniem za dodatkowe punkty wykonanie lepszego ujęcia.

To może być nawet zabawa na więcej niż raz. Najlepiej ustalić ilość zdjęć, których dzieci będą szukać najszybciej jak tylko się da. Zróbmy im ranking, niech pobijają swoje rekordy lub rywalizują z rodzeństwem. To z pewnością zachęci ich do działania!

Zabawy na wieczór.

Szansa na zabawę nie kończy się wraz z zajściem słońca. Nie pogramy już co prawda w siatkówkę, ale o ile nie zrobiło się przez to za zimno, wcale nie musimy chować się w domu. Kilka latarek wystaczy, żeby wieczór zapadł w pamięć na lata.
flashlight-outline-11-big

Jedna osoba dowodzi aparatem (na zmiany, tak, żeby każdy znalazł się w kadrze :)), a reszta wymyśla świetlne wzory! I tu ponownie efekty zależą jedynie od wyobraźni. Kilka pomysłów, które znalazłam w necie:

 

pic_12318951131971
Pomysł, w którym bierze udział aż 6(?) osób!
article-0-0DAEC96200000578-989_634x398
Aby dojść na taki poziom zaawansowania, trzeba nieźle poćwiczyć!

 

 

ROC
Jak widać nie tylko dzieci wykorzystują latarkę do zdjęć!:)

Zaufajmy technologii

Gdy przypominacie sobie własne dzieciństwo, bez laptopów i telefonów komórkowych, przychodzi Wam pewnie do głowy, że dzieci w dzisiejszych czasach nadużywają technologii. Zamiast narzekać, wykorzystajmy to, aby urozmaicić im ten okres! Na pewno istnieje wiele innych pomysłów na wykorzystanie fotografii w zabawach. Podzielcie się nimi oraz udostępnijcie efekty Waszych zabaw z dziećmi! Przyszłość, którą szykujemy dla naszych dzieci nie musi wyglądać jak na obrazku poniżej :)

wcaleniemusitakbyc

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>