#Pstrykanoc

pstryk

Lubimy Wielkanoc. Lubimy, bo kojarzy nam się z początkiem wiosny. W tym roku tym bardziej, bo z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki. Co prawda pośpimy godzinkę krócej, ale dzień stanie się dłuższy i bardziej słoneczny. Ułatwi to sprawę wstawania do pracy – z czym zimą zawsze mamy problemy, kiedy za oknem panują egipskie ciemności.

Za co jeszcze lubimy święta Wielkanocne? Na pewno za to, że są to dni spędzane z naszymi rodzinami. Wspólne szykowanie święconki, malowanie pisanek, polowanie na czekoladowe jajka, które uwielbiają najmłodsi. Jest to radosny czas, kiedy zaczynamy czuć, że do lata już blisko. W każdym domu okna lśnią – swieżo umyte, a w doniczkach powoli pojawiają się pierwsze kwiatki.

Tradycja jedzenia jajka – ją też bardzo lubimy! Zwłaszcza, że jedzenie jajek ma bardzo wiele zalet dla naszego organizmu! Przede wszystkim są bardzo zdrowe. Zawierają  świetnie przyswajalne białko (zaspokoi apetyt na długo), dużą ilość witamin i minerałów, antyoksydanty oraz dodatkowe tłuszcze i cholesterol, niezbędny do produkcji hormonów.  Leucyna zwiększa syntezę białek, zmniejsza katabolizm – przełoży się to na lepszą kompozycję ciała. Żółtko jest źródłem choliny, która „przestawia” ciało na spalanie tłuszczu. Cholina przeciwdziała też akumulacji cholesterolu w wątrobie!

Jajka w postaci pisanek są dziełami sztuki. Zebraliśmy parę inspiracji – sami zamierzamy wypróbować którąś z nich w tym roku..

8

2

Polecamy wykorzystanie naturalnych barwników, aby uzyskać tak fajne efekty. Niżej znajdziecie receptę na uzyskanie poszczególnych kolorów.

bdc1a7d2fd70bc53abcd327a32862049

Jajka mogą też w przepiękny sposób udekorować wnętrza domów czy mieszkań na okres świąteczny, mamy słabość do takich ozdób… Sprawiają, że dom jest jescze bardziej przytulny i świąteczny. Poprawiają nam humor :)

1

9

Na koniec, jako że uwielbiamy zdjęcia, fotografię i takie słodkie maleństwa – przedstawiamy genialny sposób na sesję noworodkową lub dziecięcą w czasie i okolicach świąt. Jesteśmy totalnie oczarowani! Jeśli macie takie cuda w swoich zbiorach zachęcamy – pochwalcie się nam!

43

5

6

Zdjęcia pochodzą z serwisu Pinterest.com

Razem z całym zespołem Pstrykamy życzymy Wam:   Świąt rodzinnych, pełnych radości i optymizmu, przepięknej pogody na te dni. Abyście odpoczęli od bieganiny dnia codziennego i nacieszyli się choć trochę tym, co w życiu jest najważniejsze! Naładujcie swoje baterie! Aha, no i nie zapomnijcie zrobić fajnych zdjęć, które chętnie dla Was wywołamy :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>