Ramkowe dekoracje – foto-inspiracje (8)

szaroscikolor

Zdjęcia w klamerkachNiesamowite wrażenie robi dom udekorowany zdjęciami. Można oczywiście umieścić wywołane zdjęcia w ramkach z ikei, ale dziś chcemy przedstawić kilka inspirujących pomysłów na kreatywne oprawienie zdjęć.  Warto poświęcić trochę czasu, aby uzyskać całkowicie unikalny efekt. Poza tym skomponowanie własnego zestawu wspomnień to świetna zabawa.

Wywołane zdjęcia w klamerkach

Surowa drewniana rama, a w niej zdjęcia rozwieszone na klamerkach. Ten pomysł daje efekt zatrzymania procesu wywoływania zdjęć w momencie ich suszenia. Ramka wspaniale zamyka całą kompozycję , która wydaje się być niedbała, jednakże nadaje niepowtarzalny, melancholijny klimat zatrzymanych w czasie wspomnień.

Wieszak na wydrukowane zdjęcia

Wieszak na zdjęcia

Ciekawą propozycją jest wykorzystanie metalowych wieszaków na ubrania. Wystarczy powyginać i przyciąć je odpowiednio aby znów za pomocą klamerek, uchwytów lub żabek stworzyć własną, unikalną kompozycję . Surowość i prostota daje bardzo “designerski” efekt końcowy.

Foto-wieszaki mają jeszcze jedną ważną zaletę – można je łatwo powiesić gdziekolwiek chcemy. Można też bezproblemowo ‘odwiesić’ je w szafie, albo…przekręcić na drugą stronę. Tym samym przy niezapowiedzianej wizycie rodziców ukrycie niecenzuralnych fotografii zajmie Ci kilka sekund.

Wędka na zdjęcia

Wędka na zdjęcia

Bardzo ciekawe pomysły mogą zrodzić podczas sprzątania strychu czy w piwnicy- możemy poddać rzeczy teoretycznie bezużyteczne recyklingowi i stworzyć niepowtarzalną instalację na swoją ścianę. Na przykład stara wędka, na której zawieszone zostały ramki ze zdjęciami. Efekt jest niesamowity. Taką wędkę możesz też zakupić (poszukaj np. na olx.pl) lub zrobić samodzielnie. Jednocześnie zachęcam do kreatywnego wykorzystania innych pozornych “rupieci” , które mogą okazać się wspaniałą podstawą do budowania kompozycji z naszych zdjęć.

Pokaż co chomikujesz

Baby

Większość rodziców skrupulatnie chomikuje pamiątki po swoich dzieciach. Para, która stworzyła tę kompozycję, po prostu wyciągnęła śpiochy z kartonu i stworzyła piękne zestawienie wspomnień. Wystarczy, że wpiszesz “ramy do obrazów” w allegro, a resztę materiałów na pewno jesteś w stanie przygotować we własnym zakresie.

W ten sam sposób można połączyć pamiątki z wakacji, wyjazdu, koncertu – temat jest dowolny. Stworzymy pracę dotyczącą momentów dla nas ważnych – tanio i z jajem.

szaroscikolor

Okno na świat

Na sam koniec nasz faworyt – proste połączenie czarno-białej fotografii z intensywnym kolorem ramki w stylu vintage. Ramka przypomina okno, przez co mamy wrażenie “zaglądania do innego świata”. Natomiast czarno-białe zdjęcie pięknie oddaje wspomnienia.

W tym wypadku potrzebna będzie fotografia, która nie straci na kompozycji , gdy przecięta będzie poprzeczkami ramki, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć taką kompozycję z czterech niezależnych zdjęć z Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>