Robimy ramki – czyli pomysł na długie zimowe wieczory

zdjęcia w ramkach

przybory do wykonania ramki

Jest zima, to czas kiedy dzień jest krótszy, a wieczory ciągną się w nieskończoność. Po zabawie na śniegu w ciągu dnia, gdy słońce schowa się za horyzontem możemy zrobić kilka ramek na zdjęcia. Już piszę skąd ten pomysł;) Każdy z nas robi zdjęcia. Najczęściej pstrykamy smartfonem, wiele osób wywołuje i wkłada je do albumów. Można też własnoręcznie wykonać ramkę do zdjęcia ;)

Zrób to sam – świetna zabawa

Przecież albumy przeglądamy stosunkowo rzadko, natomiast oprawionym zdjęciem możemy cieszyć oko każdego dnia. Najlepiej jak wciągniemy do zabawy wszystkich członków rodziny ogłaszając konkurs na najładniejszą ramkę. Pomysł przedni tylko z czego robić ramki? Dzięki temu przed konkursem możemy przygotować niezbędne artykuły potrzebne do pracy. Nie każdy ma w domu kartoniki, bibułę, papier do wycinanek, klej, itp. Kiedy mamy już wszystkie potrzebne rzeczy możemy wykazać się swoją kreatywnością. Przeżycia z zabawy przy tego rodzaju projekcie są niezapomniane i do tego cała rodzina świetnie się bawi. A co najważniejsze, to że zawsze można podarować taką ramkę swoim bliskim. Może to nie jest wielka rzecz, ale z wybranym przez nas zdjęciem na pewno kogoś ucieszy. Dlatego korzystajmy jeszcze, póki mamy długie zimowe wieczory, skrzyknijmy rodzinkę i bierzmy się do pracy. Naprawdę warto!

jak zrobić ramkę do zdjęcia

Z czego i jak zrobić ramki do zdjęć

Jest mnóstwo pomysłów z czego można zrobić ramki na zdjęcia. Ja przedstawię jak można zrobić ramkę z patyczków laryngologicznych (tanio w każdej aptece). A to produkty potrzebne nam do zbudowania ramki:

1. Zdjęcie – do wymierzenia wielkości ramki.

2. Patyczki laryngologiczne 11 sztuk na zdjęcie o wymiarach 10×15.

3. Klej do drewna w celu połączenia konstrukcji.

4. Różności do ozdobienia ramki (farbki, kwiatki, muszelki, koraliki itp.).

fotoinspiracje

Piękna ramka w czterech krokach

Gdy posiadamy już wszystkie niezbędne elementy, możemy zabrać się do pracy:

1. Kładziemy zdjęcie przodem do dołu, a nad i pod zdjęciem kładziemy po patyczku.

2.Następnie łączymy je przyklejając kolejno 7 patyczków, tworząc z nich tył ramki.

3. Odwracamy i przyklejamy po jednym patyczku na każdym z dwóch skrajów ramki, aby przytrzymywały zdjęcie.

4. Na koniec pozostaje przystrojenie jej według naszych upodobań lub okazji, na którą ma zostać podarowana.

zdjęcia w ramkach

Pomysły i opinie

A czy wy robiliście już jakieś ramki na fotografie ze swoimi dziećmi? Bardzo chętnie poznam waszą odpowiedź i pomysł na stworzenie oprawy zdjęć. Piszcie do mnie w komentarzach pod postem albo na fanpageu;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>