Scrapbooking – oryginalne albumy na zdjęcia

ozdobny_album_na_zdjecia

scr1Scrapbooking – co to jest?

Scrapbooking to technika tworzenia niepowtarzalnych albumów, ozdabiania i dekorowania zdjęć, tak, aby przypominały nam najważniejsze i najpiękniejsze chwile w życiu. Dzięki tej technice fotografie zyskują  niepowtarzalną, osobistą oprawę i stają się wspaniałą pamiątką.  To przede wszystkim wspaniałe hobby, dzięki któremu możemy w oryginalny sposób upamiętnić ważne chwile w naszym życiu. Taki album to nie tylko zdjęcia, ale również różnorodne pamiątki, wycinki czy inne ozdobne rzeczy. Moda na scrapbooking przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych i bardzo szybko się przyjęła. Pewnie dlatego, że jest zajęciem niezwykle twórczym, pozwalającym na utrwalenie wielu rodzinnych historii czy też ważnych życiowych wydarzeń oraz rozwijanie kreatywności przez osoby w każdym wieku.

scr4

Na czy to polega?

Technika ta polega na ozdabianiu wywołanych zdjęć w przeróżny sposób, naklejaniu ich wraz z innymi ozdobami na karton i łączeniu wszystkiego w album. Tradycyjnie albumy wykonywane są w formacie 12×12 cali, ale możesz korzystać z dostępnych w sklepach kartonów A4 w różnych formatach , kolorach i nawet z ciekawymi fakturami. Album możemy stworzyć na przykład w segregatorze, jednak warto pamiętać o tym by go ładnie przyozdobić i oprawić.

Inspiracje do zabawy ze zdjęciamiozdobny_album_na_zdjecia

Tworzenie własnego albumu do zdjęć to doskonała propozycja dla rodziców na ciekawe spędzenie czasu z dziećmi, pozwalające na rozwój ich zdolności twórczych. Pomysłem na stworzenie ciekawej aranżacji zdjęć mogą być narodziny dziecka, Święta lub urodziny. Nawet zwykłe zdjęcia, wykonywane bez okazji, mogą przybrać niecodzienną szatę i cieszyć oko każdego. Pięknie i oryginalnie udekorowane są pamiątką na całe życie. Pamiętajcie, że tutaj nie ma żadnych zasad. Każdy może tworzyć albumy według własnych pomysłów, dlatego też jest to doskonałe zajęcie osób wykazujących się dużą kreatywnością.

scr2Co jest potrzebne do wykonania albumu?

Podstawową ideą scrapbookingu jest zbieranie pamiątek z naszego życia. Często wykorzystując teoretycznie nieprzydatne drobiazgi, można stworzyć niepowtarzalną oprawę dla zdjęć. Zaczynając pracę warto wybrać zdjęcia, które chcemy umieścić w albumie. Ważne jest, żeby wybrane przez nas zdjęcia były ze sobą tematycznie powiązane. Do ozdoby można zastosować różne materiały, np: kleje, papiery kolorowe, stare kolorowe gazety, kokardki, wstążki, słomki, patyczki oraz inne materiały. W wielu przypadkach stosuje się również inne materiały, jak na przykład farbki, pieczątki dekoracyjne czy naklejki. Gdy już mamy wszystko przygotowane, możemy śmiało brać się do stworzenia własnego albumu. Pstrykajcie zdjęcia, wywołujcie i twórzcie własne albumy, bo to naprawdę fajna zabawa i pamiątka na całe życie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>