Sztuka, która nie jest fotografią!

hyper-realistic-artworks-thumb640

Od najdawniejszych czasów ludzie próbowali na wszelkie sposoby utrwalać to, co widzą. Bywało to często odległe od rzeczywistości, jednak z czasem i rozwojem możliwych technik, człowiek nauczył się replikować najważniejsze dla niego obiekty niemal idealnie. Za pomocą rzeźb, obrazów, a później również fotografii.

Gdy robienie zdjęć stało się powszechne, sztuka zaczęła być coraz bardziej upraszczana, miała przedstawiać najdokładniej konkretny obiekt. Później te podstawowe zasady zaczęły przenikać do innych dziedzin sztuki.

Artystom, którzy tworzą rysunki, obrazy olejne i akrylowe, jak i rzeźby zaczęło zależeć na tym, żeby ich twórczość była niesamowicie prawdziwa – powinna budzić wstrząsające emocje u oglądającego! Tak, że miałoby się ochotę przeniknąć do świata z płótna!

Oto nazwiska kilku geniuszy, które na pewno powinny Wam na dłużej utkwić w pamięci. Czy odróżnilibyście ich dzieła od fotografii?

Diego Fazio i rysunki ołówkiem

hyper-realistic-artworks-12-1

Riflesso2

 

Jason de Graaf i malarstwo akrylowe

hyper-realistic-artworks-19-1

hyper-realistic-artworks-19-3

 

Pedro Campos i obrazy olejne

112

143

 

Ron Mueck i rzeźby

hyper-realistic-artworks-1-4

hyper-realistic-sculptures-ron-mueck-12

 

Po więcej hiperrealistycznej twórczości kliknijcie w nazwisko konkretnego artysty, bądź zajrzyjcie tutaj!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>