Zabawa w edytowanie zdjęć. Opowieść w obrazkach “Żółwik i Myszka”

Fotoksiążka Picadoapp.com

zabawa klockami - zdjęcie z Picadoapp.comPomysł pojawił się zupełnie spontanicznie podczas zabawy klockami i pacynkami z teatrzyku paluszkowego (popołudnia spędzane w towarzystwie mojej ulubionej trzylatki obfitują w spontaniczne pomysły za każdym razem). Olivia mówi: “Zbudujmy miasto!”, ja chętnie przystaję. Chwilę później proponuję: Zróbmy zdjęcia, powstanie książeczka!, a ona klaszcze w ręce. Pełne, obopólne zrozumienie, jak zawsze.

Sytuacja przedstawia się następująco: Najsłodsza Trzylatka na Świecie jest ucieleśnieniem afirmacji i pochwały życia. Lubi wszystko i każdego, a wyobraźnię ma nieograniczoną i kolorową jak tęcza. Fascynuje ją cały świat, a w szczególności: atmosfera i gwiazdozbiory, kraby, magiczne przemiany w syrenie postaci, Meksyk oraz San Francisco. Większość jej pasji znalazła swoje odzwierciedlenie w naszej zabawie z klockami i aparatem fotograficznym.

Sam pomysł na fotografowanie poszczególnych momentów zabawy z Żółwikiem i Myszką wydał mi się wystarczająco ciekawy, ale kiedy tylko dodaliśmy do naszej aplikacji mobilnej możliwość edytowania zdjęć, postanowiłyśmy pójść o krok dalej… Dzięki nowym możliwościom Pstrykamy Żółwik i Myszka przemówili ludzkim głosem, jeden z nich mógł paradować w sombrero (wszak przygoda zaczyna się w Meksyku), a drugi z racji poważnej wady wzroku, założył okulary, aby w pełni docenić panoramę miasta. O proszę, zerknijcie…

Z przyjemnością prezentuję naszą pierwszą opowiastkę zdjęciową

Podczas pewnego słonecznego popołudnia, w jednej z meksykańskich miejscowości wypoczynkowych, Żółwik i Myszka wygrzewali się w promieniach słońca leniuchując w leżakach. Popijając kokosowe koktajle postanowili wybrać się na wycieczkę. Pan Myszka telefonicznie nabył dwa bilety lotnicze.

fotoksiążka Picadoapp.com

Okazało się, że kupili dwa bilety na przelot awionetką meksykańskiej linii “Salsa&Salsa”. Pan Myszka cierpiał na awiofobię przez całe życie (mówiąc bez ogródek, był przypadkiem beznadziejnym i nieuleczalnym), więc z przyjemnością ustąpił Żółwikowi miejsca przy oknie.

fotozabawa Picadoapp.com

Dotarli na miejsce! Samolot zatrzymał się na środku pasa startowego. Nasi bohaterowie byli bardzo niecierpliwi, więc nie czekając na autobus z lotniska, popędzili co sił w nogach na najbliższą stację BARTa (Bart to kuzyn trójmiejskiej eSKaeMki z pierwszej linii).

fotokomiks Picadoapp.com

W oczekiwaniu na pociąg niecierpliwili się bardzo. Zwłaszcza Żółwik.

Screenshot_2014-03-19-17-45-51

San Francisco przywitało Żółwika i Myszkę piękną, słoneczną pogodą oraz górkami i pagórkami. Pan Myszka oszołomiony widokami popadł w fotograficzny obłęd. Żółwik zaś marudził. Nic dziwnego, podchodzenie pod górę nie jest specjalnością żadnego żółwia na świecie.

zabawa w San Francisco z Picadoapp.com

Myszka i Żółwik podziwiają Zatokę ze słynnego Mostu Golden Gate. Byli zaskoczeni, że jest tak piękny, jak na zdjęciach.

naklejki w Picadoapp.com
Kupili również kartki pocztowe z widokiem na całe San Francisco i posłali najbliższym: lalce Lucy Naomi i Kotu Saszy.

 filtry na zdjęcia w Picadoapp.com

The End

Przyglądam się tej krótkiej opowiastce i dochodzę do wniosku, że nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa. Może by tak wywołać te ilustracje i złożyć z nich prawdziwą książeczkę?

Aplikacja mobilna foto insta

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moodup.picado

Pstrykamy_iPhone

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>