Zabawa zdjęciami z naszymi pociechami – tworzymy kolaże

kolaż_fotograficzny

kol4

Dlaczego kolaż fotograficzny

Posiadacie sporo fajnych wywołanych zdjęć, budzących miłe wspomnienia i chcielibyście aby cieszyły was na co dzień? Wiadomo, że można je oprawić w ramki i powiesić osobno na ścianie albo wsadzić do albumu. Ale można też przygotować kolaż. Jest on techniką artystyczną polegającą na formowaniu kompozycji z różnych  materiałów. W tym przypadku chodzi o fotografię. Nawet wtedy, gdy ich jakość nie jest najlepsza, ciekawa kompozycja sprawi, że zdjęcia będą wyglądać interesująco.

kolaż_fotograficzny

Spędzamy czas z rodziną

Przygotowywanie foto-kolaży jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu w gronie najbliższych. Ich tematyka może być związana z wydarzeniami rodzinnymi, porami roku, historiami z codziennego życia itp. Krótko mówiąc technika kolażu doskonale sprawdza się w przedstawieniu relacji z imprez oraz wakacyjnych wojaży ;) Najlepsze jest to, że do wykonania własnego kolażu potrzebujemy tylko kilka wywołanych zdjęć np. za pomocą aplikacji Pstrykamy i ramkę lub klej. Do tego jest to świetny, zrobiony własnoręcznie prezent dla bliskich.


kol1Kolaż jako forma ozdoby na ścianę

Wykonanie efektownego kolażu ze zdjęć nie jest trudne. Dlatego w szybki i prosty sposób możemy za pomocą tej techniki uformować wybrane przez nas zdjęcia w dowolne kształty. Mogą to być obrazki, zwierzęta, litery lub całe imiona. Jedyną rzeczą jaka nas ogranicza podczas tworzenia są możliwości naszej wyobraźni. Ale nie ma co się martwić, ponieważ dzieci mają jej olbrzymie zasoby i widzą to, czego my nie dostrzegamy. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak przygotowanie zdjęć np. z urodzin dziecka i wspólnie się pobawić w stworzenie obrazu tego wydarzenia :) W związku ze zbliżającym się weekendem zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy kolaż.  Nagrodą jest bezpłatny pakiet 25 zdjęć do wywołania wraz z przesyłką. To co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie znajdziecie na naszym facebookowym profilu ;) Start 21.02.2012 o godz.12:00!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>