Zdjęcia nocne

Karpacz_nocą-z góry

Zima to czas kiedy zmrok zapada bardzo wcześnie. Mrok znacznie utrudnia możliwość wykonywania zdjęć, jednak chęć ich robienia nie słabnie. Sytuacje i zjawiska warte uwiecznienia widujemy o każdej porze doby, a szkoda byłoby nie udokumentować wielu z nich.

Dziś podpowiemy jakie zdjęcia wychodzą pięknie zwłaszcza gdy zajdzie już słońce.

Błękitna godzina

To magiczny moment nocy ukazujący resztki minionego dnia. Następuje tuż po zajściu słońca, kiedy powoli znika jego poświata, a niebo przybiera niebieską, przechodzącą w granat barwę. Kiedy nie działacie spontanicznie, a planujecie sesję, warto się do niej przygotować. Sprawdźcie godzinę zachodu słońca i zabierzcie ze sobą statyw. Zdjęcia dzięki niemu będą na pewno ostre i nieporuszone. Nie zapomnijcie też naładować baterii w swoich aparatach lub smartfonach dlatego, że najefektywniejsze są ostatnie momenty dnia nim zapadnie całkowita ciemność. Takie zdjęcia, pięknie sprawdzają się w scenerii wody odbijającej poświatę promieni słonecznych.

blog pstrykamy.pl

Punkt widokowy

Zdjęcia nocne dobrze robić z pewnej odległości lub z góry. Efekt przestrzeni podkreśla widoczne w oddali oświetlenie, a to dodaje zdjęciom uroku. Ciekawym pomysłem jest także wybór konkretnego, jaśniejszego punktu, na przykład budynku, wyróżniającego się na tle otoczenia.

blog pstrykamy.pl

Efekty świetlne

Fajerwerki, iluminacje, czy oświetlenie uliczne najlepiej prezentują się po zmroku. Pokazy ogni czy laserów zdają się być absolutnym “must have” wśród nocnych fotograficznych inspiracji. Sami zobaczcie…

blog pstrykamy.pl

Ruch

Nocą czas naświetlania jest dłuższy niż w ciągu dnia. Cechę tę można wykorzystać wykonując zdjęcia w ruchu. Oświetlone elementy tworzą wówczas smugi światła. Warto więc fotografować przejeżdżające pojazdy.

blog pstrykamy.pl

Na koniec, dawka zimowych inspiracji. Śniegu w tym roku niewiele, dlatego warto uwiecznić go, gdy już się pojawi. Jak Wam się podoba? Piszcie w komentarzach!

winter-by nightchoinkiDeserted street in Quebec City decorated for Christmasnoc zimą

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>