W jaki sposób animacje poklatkowe z instagrama umilą Wam wakacje?

The-Nightmare-Before-Christmas

Time-lapse, czyli animacja poklatkowa powstaje na skutek połączenia bardzo wielu ujęć wykonanych aparatem fotograficznym w film. Edycja każdego kadru na komputerze była dawniej bardzo czasochłonna, należało każdą klatkę przejrzeć i dopasować do poprzedniej. Tak było kiedyś. Na dowód tego możemy obejrzeć sobie Misia Uszatka, tworzonego w latach 70. oraz Fantastycznego Pana Lisa z 2009 roku.

Dzięki dzisiejszej technologii każdy może wykonać tego rodzaju film samemu, bez specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Wystarczy telefon lub tablet posiadający aparat fotograficzny oraz odpowiednia aplikacja.

Instagram tworzy animacje poklatkowe

Nasze smartfony idealnie nadają się do tego typu zadań! Ich aparaty się nie zużywają, są szybsze i, co najważniejsze, dzięki specjalnym aplikacjom, możemy od razu obejrzeć efekt końcowy naszej animacji oraz udostępnić go na instagramie. Wielu użytkowników od dawna korzysta z tej metody:

meagancignoli

pawelsupertramp

Efekty są zachwycające! Wszystko, co zbyt trudno zaobserwować gołym okiem a jest tego warte, może być pomysłem na film. I nie trzeba mieć żadnych wyjątkowych umiejętności, by wyglądało to profesjonalnie :)

Zajęcie idealne na wakacje!

Polska aplikacja, która umożliwia tworzenie animacji poklatkowych to Lappsy – nie brakuje jej nic, by zająć Was na kilka dni! Jest tylko jeden minus: podczas robienia zdjęć nie możemy odbierać telefonów, ponieważ aparat musi pozostać całkowicie nieruchomy. Oznacza to, że na kilka godzin rezygnujemy z telefonu. Ale z drugiej strony: czy w wakacje nie wypada od niego odpocząć i ograniczyć korzystanie z niego?

Zajmowaliście się kiedykolwiek takimi rzeczami? Lubicie tworzyć ciekawe wspomnienia? Jeśli nie mieliście okazji to spróbujcie, wyślijcie, a chętnie je opublikujemy na blogu :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>